Služby

Naše služby

kvalitne a rýchlo!

Liate betónové pancierové podlahy

Liate betónové pancierové podlahy sú moderným riešením pre priemyselné a komerčné budovy. Tieto podlahy majú vysokú pevnosť, odolnosť a dlhú životnosť.  Pozrime sa spoločne na ich výhody, použitie a technologický postup.

Výhody liatych betónových pancierových podláh:

– Majú vysokú nosnosť a odolnosť voči mechanickému zaťaženiu, chemickým látkam, teplu a vlhkosti.
– Sú rýchlo a ľahko vykonávané pomocou špeciálnej zmesi betónu a oceľových vlákien, ktorá sa nanáša na pripravený podklad.
– Sú hladké, rovné a bez spár, čo zvyšuje estetiku a hygienu priestoru.
– Sú vhodné pre podlahové kúrenie, pretože majú dobrú tepelnú vodivosť a akumulačnú schopnosť.
– Sú ekologické, pretože neobsahujú žiadne škodlivé látky a recyklovateľné materiály.

 

Použitie liatych betónových pancierových podláh:

Tieto podlahy sa používajú najmä v priemyselných a komerčných budovách, kde je potrebná vysoká odolnosť voči zaťaženiu a opotrebeniu. Napríklad v skladoch, dielňach, garážach, supermarketoch, športových halách, letiskách, nemocniciach atď.

Technologický postup liatych betónových pancierových podláh:

Technologický postup sa skladá z nasledujúcich krokov:

– Príprava podkladu: Podklad musí byť pevný, rovný, suchý a čistý od nečistôt. Ak je potrebné, musí sa vykonať sanácia alebo vyrovnávanie podkladu.
– Nanášanie zmesi: Zmes betónu a oceľových vlákien sa nanáša na podklad pomocou špeciálnej strojovej techniky. Hrúbka vrstvy sa pohybuje od 5 do 15 mm v závislosti od požiadaviek na nosnosť a odolnosť.
– Vyhladzovanie povrchu: Povrch zmesi sa vyhladzuje pomocou hladítok alebo strojov na vyrovnávanie. Cieľom je dosiahnuť hladký, rovný a bezšvárny povrch.
– Ošetrenie povrchu: Povrch sa ošetruje pomocou impregnácie alebo náteru na zvýšenie ochrany voči opotrebeniu, chemikáliám, teplu a vlhkosti. Impregnácia alebo náter sa aplikuje po úplnom vytvrdnutí zmesi.

Zhrnutie:

Liate betónové pancierové podlahy sú moderným riešením pre priemyselné a komerčné budovy. Tieto podlahy majú vysokú pevnosť, odolnosť a dlhú životnosť. 

Liate betónové podlahy-metličková úprava

Liate betónové podlahy sú moderným a praktickým riešením pre interiéry aj exteriéry. Jednou z možností, ako dosiahnuť atraktívny a odolný povrch, je metličková úprava. Predstavíme Vám, čo je to metličková úprava, aké má výhody, kde sa dá použiť a aký je technologický postup jej vytvárania.

Metličková úprava je špeciálna technika, pri ktorej sa na ešte čerstvý betón nanáša špeciálna metlička z tvrdých štetín. Tým sa vytvára jemne drsný a nerovný povrch, ktorý má nielen estetické, ale aj funkčné vlastnosti. Metličková úprava zvyšuje protišmykovosť podlahy, zabraňuje tvorbe prasklín a zlepšuje odvod vody. Metličková úprava sa dá aplikovať na rôzne druhy liatych betónových podláh, napríklad na priemyselné, komerčné, verejné alebo súkromné plochy. Metličková úprava sa hodí najmä na vonkajšie podlahy, ktoré sú vystavené poveternostným vplyvom, ako sú chodníky, terasy, parkoviská, námestia alebo dvory.

Technologický postup metličkovej úpravy je nasledovný:

– Najprv sa pripraví podklad podlahy tak, aby bol rovný, pevný a čistý.
– Potom sa naleje betónová zmes do požadovaného tvaru a hrúbky. Betón by mal mať optimálnu konzistenciu a obsahovať prísady na zlepšenie jeho vlastností.
– Následne sa betón vyrovná a zhutní pomocou hladítok a vibračných dosiek.
– Keď betón začne tuhnúť, ale ešte nie je plne vytvrdnutý, začne sa metličková úprava. Metlička sa vedie po povrchu betónu s rovnomerným tlakom a pohybom. Metlička by mala byť vhodnej veľkosti a tvrdosti podľa požadovaného efektu.
– Nakoniec sa podlaha nechá vyschnúť a zatvrdnúť. Po úplnom vytvrdnutí sa podlaha ošetrí impregnáciou alebo lakom na zvýšenie jej odolnosti a trvanlivosti.

Liate betónové podlahy s metličkovou úpravou sú teda ideálnym riešením pre každého, kto hľadá kvalitnú, peknú a funkčnú podlahu.